Koncert Československého komorního dua v Sao Paulu

20.10.2018

V Sao Paulu pokračovaly oslavy společného československého století koncertem Československého komorního dua dne 5. 10. 2018 v prestižním sále Centro Cultural Sao Paulo. 

Duo českého houslisty Pavla Burdycha a slovenské klavíristky Zuzany Berešové představilo program připravený právě pro oslavy 100. let založení Československa. Zazněly skladby českých a slovenských autorů. Šlo o díla Bedřicha Smetany, Antonína Dvořáka, Leoše Janáčka, Bohuslava Martinů, Bély Kélera, Ladislava Kupkoviče, Petera Michajdíka a dalších.

Koncert si přišlo vyslechnout kolem 120 hostů - zástupců radnice, konzulárního sboru i krajanské a podnikatelské komunity.

Za Generální konzulát České republiky koncert zahájila Ing. Pavla Havrlíková. Slovenskou stranu reprezentovala zástupkyně slovenského velvyslance v Brazílii.

Centro Cultural Sao Paulo získalo přezdívku "Saopaulské Centre Pompidou" pro svoji neobvyklou železobetonovou konstrukci i zacílení především na mladé publikum. Jedná se o jednu z největších kulturních institucí v městě patřících prefektuře, jejíž rozsáhlé aktivity zahrnují výstavy, divadlo, literaturu, pravidelné kurzy, knihovní služby apod.